Kancelaria Frankowicze – adwokat Paweł Borowski

Wygraliśmy już z każdym bankiem w Polsce i uzyskaliśmy korzystny wyrok w sądach w każdym mieście w Polsce. Obecnie na naszym koncie mamy około 1800 korzystnych wyroków dla naszych Klientów w sporach z bankami. Jesteśmy pod tym względem liderem wśród kancelarii adwokackich w Polsce. 

SPRAWY FRANKOWE w WARSZAWIE

Jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych kancelarii, które zajmują się sprawami Frankowiczów w Polsce. W okresie działalności wygraliśmy już prawie 400 spraw z bankami – co czyni z nas lidera w skali kraju, wielokrotnie osiągaliśmy sukces także przed sądami w Warszawie.

Na stronie kancelarii znajdziesz przykłady naszych osiągnięć, opatrzone szerokimi opisami wyroków na korzyść klientów, którzy nas wybrali.

Nasze doświadczenie sprawia, że znakomicie znamy strategie banków, ich skomplikowane i niekorzystne dla klientów umowy. Spośród wszystkich banków w Polsce, które udzielały kredytów we frankach szwajcarskich, z większością już udało nam się wygrać.

Nie jesteśmy kancelarią od wszystkiego – zajmujemy się wyłącznie kredytami we frankach. Od lat zdobywamy doświadczenie w tej dziedzinie, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Publikowane orzecznictwo jest przez nas bez przerwy analizowane, a zmiany w trendach nie uchodzą naszej uwadze. Zatrudniamy jedynie najwyższej rangi specjalistów, adwokatów i radców prawnych, którzy znają się na sprawach Frankowiczów.

Przy tym wszystkim dbamy o każdego klienta indywidualnie. Nie pozwalamy, aby sprawy o unieważnienie kredytu we frankach były prowadzone opieszale. W zamieszczonych na stronie opisach spraw znajdziesz informacje o uzyskanych przez nas, korzystnych wyrokach w Warszawie. Zrozumiesz, dlaczego możliwym jest uzyskanie unieważnienia umowy o kredyt we frankach w Warszawie.

Sprawy o unieważnienia kredytów frankowych prowadzimy we wszystkich sądach, w całej Polsce.

KANCELARIA DLA FRANKOWICZÓW W WARSZAWIE

W każdym sądzie w Polsce, we wszystkich większych miastach bez wyjątku i wielu mniejszych, wygrywamy sprawy o unieważnienie kredytów we frankach. Dotyczy to także mieszkańców Warszawy. Może Cię zainteresować fakt, że mieszkając w stolicy nie musisz pozywać swojego banku w tym właśnie mieście. Po wstępnej konsultacji i analizie sytuacji wspólnie podejmiemy decyzję, gdzie złożyć pozew w taki sposób, aby sprawa przebiegła jak najszybciej. Oferujemy możliwość ekspresowego kontaktu za pośrednictwem internetu, dzięki wideo-konferencjom lub telefonicznie.

Co można zyskać dzięki unieważnieniu kredytu we frankach

Ile możesz zyskać dzięki unieważnieniu umowy? Zobacz nasze dotyczące naszych wyroków na blogu dostępne tutaj. Jeśli chcesz widzieć co możesz zyskać – prześlij nam umowę kredytu z bankiem do bezpłatnej analizy

WYGRANE SPRAWY FRANKOWE W WARSZAWIE

kliknij aby przeczytać szczegółowe opisy jak doprowadziliśmy do zwycięstwa!

W tym miejscu znajdziesz jeden z wielu przykładów jak prowadzimy sprawy oto tylko kilka przykładów wyroków które uzyskała nasza kancelaria w sprawach Frankowiczów w Warszawie.

Zaangażowanie w sprawy frankowe wymaga ogromnego doświadczenia i szerokiej wiedzy. Tylko dzięki połączeniu tych dwóch cech możliwe jest osiąganie sukcesów w tak zróżnicowanych powództwach. Każde z nich jest inne i wymaga indywidualnego podejścia, jednak możemy zagwarantować, że wygrywaliśmy już sprawy takie jak Twoja. Z przyjemnością przekażemy Ci więcej informacji na ten temat.

Pierwszym krokiem jest zawsze bezpłatna analiza umowy jaką podpisałeś/aś z bankiem. Bez zobowiązań.

Nieustannie udostępniamy wyniki naszych spraw w mediach społecznościowych. Śledź naszego Twitterze oraz Facebooku., dowiesz się, jak unieważniamy takie kredyty jak Twój.

Nasze ostatnie wyroki – Wygrane Frankowiczów

MODEL WSPÓŁPRACY

Bezpłatna analiza umowy

w

Ustalenie warunków współpracy

podpisanie umowy

Droga sądowa

Negocjacje i Reklamacje

Nie negocjujemy z bankami ani nie spłacamy reklamacji przez złożeniem pozwu. Z doświadczenia wiemy, że to nic nie daje i banki zawsze grają jedynie na czas. Jakiekolwiek rozmowy z bankiem „na poważnie” można prowadzić dopiero gdy bank wie, że został pozwany. To skuteczna taktyka – zobacz zatem przykłady opisane powyżej gdzie wskazujemy jak szybko wygrywamy z bankami.

O co walczysz z bankiem, posiadając kredyt we frankach?

Zaczynając sprawę znamy nasz cel. Zostaniesz poinformowany o oczekiwanych efektach i prawdopodobieństwie ich osiągnięcia.

W przypadku trwającej umowy:

 • walka o unieważnienie umowy – efektem może być całkowite anulowanie umowy, tak jakby nigdy jej nie zawarto. W tym wypadku ze strony kredytobiorcy konieczne jest zwrócenie całej kwoty kredytu bankowi, z kolei instytucja jest zobligowana do oddania kredytobiorcy wszystkich wpłaconych przez niego
 • sprawa o odfrankowienie umowy – efektem jest wyłączenie klauzuli indeksacyjnej z umowy kredytowej i odzyskanie nadpłaconych rat. To podejście pozwala zmniejszyć saldo zadłużenia, które przestanie być zależne od kursu franka.

W przypadku zakończonej umowy:

 • zwrot wszystkich spłaconych rat – obowiązkiem banku będzie zwrócenie wszystkich środków, które zostały wpłacone!
 • odfrankowanie umowy, czyli zwrot dokonanych nadpłat.

Sprawy prowadzone przeciw bankom potrafią być wyczerpujące, mozolne i uciążliwe. Przy tym wszystkim niejednokrotnie klient z przerażeniem patrzy jak jego kredyt rośnie, zamist maleć, a spisana umowa jest dla niego trudna do przyjęcia. Bez wiedzy, indywidualnego podejścia i doświadczenia niemożliwym jest osiągnięcie dobrych efektów. My to wszystko zapewniamy.

Za klucz do sukcesu uważamy dogłębne rozpoznanie sprawy i empatyczne zapoznanie się ze szczegółami obecnej sytuacji klienta. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby cały proces skończył się jak najszybciej.

Jesteśmy dostępni

Najtrudniejsze jest podjęcie pierwszego kroku, dlatego jesteśmy do Twojej dyspozycji, Ty podejmujesz decyzję, a my przygotowujemy Cię do każdego etapu postępowania w sprawie nieuczciwego rozliczania kredytów frankowych. Wyjaśnimy wszystko krok po kroku i przedstawimy mżoliwe przyszłe scenariusze. Szczegółowo przeanalizujemy umowę i odpowiemy na Twoje pytania. Możesz skorzystać z naszej pomocy w Warszawie.

Z sukcesami prowadzimy:

 • unieważnienia umów o kredyt we frankach, łącznie ze zwrotem kwot rat, odsetek, prowizji. Istieje możliwość unieważnienia umowy i przywrócenia stanu poprzedniego.
 • odfrankowienia kredytów, dzięki temu klientowi zostają zwrócone nadpłaty spowodowane rozliczaniem na podstawie CHF. To podejście pozwala na usunięcie z umowy klauzul niedozwolonych, ale umożliwia utrzymanie jej w mocy na zgodnych z prawem zasadach. Kwoty do spłaty nie będą już zależne od kursu franka.
 • obronę praw kredytobiorców, którym bank wypowiedział umowę kredytu hipotecznego i dochodzi zapłaty.

Dołożymy wszelkich starań, aby ułatwić Ci kontakt z nami. Jeśli okoliczności nie pozwalają Ci na spotkanie w jednej z naszych kancelarii możemy spotkać się online. Twoja obecność będzie konieczna tylko podczas przesłuchania w sądzie.

FAQ

Dlaczego kredyt we frankach nie jest bezpieczną opcją?

Kredyty we frankach są znane jako tzw. toksyczne produkty. Wbrew etyce działają jak przeciwieństwo uczciwości. Klient mimo spłacania rat w terminie posiada coraz wyższy dług. Istnieją klienci, których dług bez naszej pomocy rósłby w nieskończoność. Wzrost zadłużenia wydaje się być czymś nieuniknionym w przypadku zawarcia umowy o kredyt frankowy. Po przeanalizowaniu tysięcy umów możemy powiedzieć, że niestety – żadna z nich nie posiadała zapisów, które chroniłyby klienta przed wzrostem zadłużenia.

Klient odpowiada swoim majątkiem bez żadnych limitów, spoczywa na nim cała odpowiedzialność – niezależnie, czy wzrost kursu CHF jest spowodowany kolejnym kryzysem, czy zwykłą dekoninkturą. Pojęcie drenażu majątku jest frankowiczom doskonale znane, ponieważ kredyt we frankach tym właśnie jest. Trwa przez dekady spłacania kredytu. Współpracowaliśmy z klientami, którzy musieli podporządkować całe swoje życie, aby spłacić zobowiązania, które nabrały groteskowej wysokości. Na mocy umowy podpisanej z bankiem.

Można wyłonić kilka cech łączących umowy z nieuczciwymi konstrukcjami i „elementami waluty obcej”:

  • zawyżenie miesięcznych rat;

  • zawyżenie podstawy, od której pobierane są odsetki, a więc i zawyżenie samych odsetek;

  • zawyżenie salda kredytu (długu).

Sądy już wielokrotnie potwierdziły, że umowy „frankowe” są sprzeczne z prawem. Zdecydowana większość prawomocnych wyroków jest dla banków niekorzystna.

Sądy nieustannie w orzecznictwie potwierdzają, że większość umów frankowych jest sprzeczna z prawem. Dla banków niekorzystna jest wyraźna większość uprawomocnionych wyroków. 

Dobrowolnie podpisałem/am umowę, czy mimo to mogę pozwać bank za udzielony mi kredyt we frankach?

Tak. Bank nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za zmuszenie do podpisania umowy, a za wprowadzenie do niej klauzul, które się w niej nigdy nie powinny znaleźć. Sąd rozpatrzy warunki umowy, podpisanie jej jest warunkiem koniecznym do wszczęcia postępowania. Działają tutaj przepisy chroniące konsumentów, które wchodzą w życie po podpisaniu dokumentu i umożliwiają przeprowadzenie procesu przed sądem.

Nieważne, czy do podpisania umowy skłoniła Cię sytuacja życiowa, czy chęć polepszenia swojego bytu. Jesteś jak wielu innych ludzi, któryz podpisali umowę, która nie działa tak, jak mu to przedstawiono w momencie podpisywania dokumentu. Gdybyś miał świadomość, jakie ryzyko w rzeczywistości niesie ze sobą ta umowa, nie zawarłbyś jej

Czy mogę coś odzyskać po spłaceniu całości kredytu?

To, że spłaciłeś/aś już kredyt działa wyłącznie na Twoją korzyść. Uwzględnimy w pozwie wszystkie szczegóły, a Ty nie będziesz musiał/a się zastanawiać, czy koniecznym będzie wpłacenie bankowi kolejnych pieniędzy.

Czy mogę pozwać bank, jeśli wynajmuję kredytowaną nieruchomość?

Tak. Wynajmowanie, a więc uzyskiwanie dochodu z kredytowanej nieruchomości nie uniemożliwia pozwania banku. Nasza kancelaria, a później sąd przeanalizuje w jakim charakterze i na jak długo nieruchomość jest wynajmowana 

W celu ustalenia szczegółów zachęcamy do kontaktu z kancelarią. 

Co muszę przygotować przed pozwem?

Jeśli przedstawiona oferta jest dla Państwa czymś, co wydaje się dobrym rozwiązaniem, a konsultacja przebiegła pomyślnie i indywidualny kosztorys zostanie zaakceptowany, podpiszą Państwo umowę i pełnomocnictwa procesowe. Wszystko po uzgodnieniu z mecenasem odpowiedzialnym za sprawę. 
Możliwe, że konieczne będą r
ównież:

– umowa kredytu, aneksy i regulamin;
– potwierdzenia wpłaty 
opłaty sądowej i skarbowej;
– 
zaświadczenia wydawane przez bank obejmujące historię spłaty kredytu (szczegóły poniżej).

Dlaczego nasza wąska specjalizacja w sprawach frankowych jest zaletą?

Wiele lat temu nasz zespół podjął decyzję, że chcemy pomagać w rozwiązaniu problemu kredytów frankowych.

Jesteśmy dumni z naszej decyzji. Ta duma pozwala nam nieustannie pracować z najwyższą starannością i skutecznością. Dostarczać rozwiązań zadowalających naszych klientów.

Dlaczego?

– nasi mecenasi o kredytach we frankach wiedzą wszystko. Szeroka wiedza pozwala im się doskonale odnajdywać i przystosowowywać do wymagań każdej ze spraw.

– nieustannie zdobywamy doświadczenie. Prowadząc sprawę danego klienta uzyskujemy nową wiedzę, którą możemy wykorzystać w kolejnych procesach. Jeśli w jednej sprawie uzyskamy potwierdzenie wykonywania przez dany bank niezgodnych z prawem działań, możemy je wykorzystać w kolejnych sporach z tą instytucją. 

– wysokowyspecjalizowani mecenasi nie muszą poświęcać dodatkowego czasu na rozeznawanie się w innych dziedzinach prawa. Dzięki temu mogą poświęcić go jeszcze więcej klientom i ich indywidualnym przypadkom. 

– regularnie przeprowadzamy intensywne dyskusje, w których nasi mecenasi dzielą się ze sobą doświadczeniami, nowozdobytą wiedzą. Zgłębiają orzecznictwo i definiują nastające trendy. Ta strategia pozwala na natychmiastowe reagowanie i dostosowywanie podejścia w dobie stale zmieniającej się rzeczywistości.

Niektóre nasze wygrane omawiamy na kanale Youtube