Kancelaria Frankowicze – adwokat Paweł Borowski

Wygraliśmy już z każdym bankiem w Polsce i uzyskaliśmy korzystny wyrok w sądach w każdym mieście w Polsce. Obecnie na naszym koncie mamy około 1800 korzystnych wyroków dla naszych Klientów w sporach z bankami. Jesteśmy pod tym względem liderem wśród kancelarii adwokackich w Polsce. 

O kancelarii

Kancelaria adwokacka Pawła Borowskiego specjalizuje się w świadczeniu kompleksowej pomocy prawnej osobom obciążonym „kredytami we frankach”, jak również klientom indywidualnym i podmiotom gospodarczym, którzy odczuwają konsekwencje działań banków i instytucji finansowych.

Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu, minimalizujemy zaangażowanie klientów w proces prawny, prowadząc sprawy w sposób maksymalnie redukujący stres i dyskomfort psychiczny.

Nasza praktyka, pod kierownictwem adwokata Pawła Borowskiego, skupia się na sektorze finansowym, oferując usługi najwyższej jakości dzięki ścisłej specjalizacji.

Jako pionierzy w rozwiązywaniu sporów związanych z kredytami walutowymi (frankowymi), posiadamy na naszym koncie nie tylko niemal 1800 pozytywnych wyroków w sprawach frankowych naszych Klientów (stan na 05.2024 r.), ale również wyznaczamy standardy szybkości zakończenia spraw, co wielokrotnie zostało potwierdzone rekordami w branży.

Nasza kancelaria reprezentuje szeroki wachlarz osób które zaciągnęły kredyty we frankach – od tych, którzy nadal spłacają kredyty, poprzez tych, którzy już uregulowali swoje zobowiązania, aż po osoby napotykające problemy z terminową spłatą.

Nie ograniczamy się do jednego regionu czy grupy banków. Kancelaria podejmuje działania przeciwko każdemu bankowi w Polsce, który ma w swojej ofercie kredyty we frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich czy jenach japońskich.

Nasza główna siedziba znajduje się we Wrocławiu, lecz nasz zasięg i skuteczność są ogólnopolskie. Prowadzimy sprawy w największych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, a także w wielu innych lokalizacjach, gdzie niezmiennie odnosimy sukcesy na rzecz naszych klientów.

Z sukcesem reprezentujemy klientów w sporach z największymi instytucjami finansowymi w Polsce, takimi jak PKO BP, Pekao SA, Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski, Millennium, BNP Paribas, Credit Agricole czy Raiffeisen Bank i inne.

Nasza determinacja w dążeniu do sprawiedliwości i nasze profesjonalne podejście do każdej sprawy pozwoliły nam osiągnąć znaczące zwycięstwa nad tymi podmiotami, co jeszcze bardziej cementuje naszą pozycję jako zaufanego reprezentanta Klientów w złożonych sprawach finansowych.

Pragniemy, aby każdy Klient czuł się komfortowo i bezpiecznie na każdym etapie współpracy z nami, mając pewność, że jego sprawa jest prowadzona z należytą starannością i skierowana ku jak najszybszemu i najkorzystniejszemu rozwiązaniu. Zaufanie, które budujemy poprzez skuteczne działania, jest fundamentem naszej reputacji jako kancelarii, która stawia dobro Klienta na pierwszym miejscu.

Prowadzimy sprawy przeciwko wszystkim bankom mającym w swoim portfelu kredyty we frankach – w szczególności:

 • BPH (w tym były GE Money Bank),
 • BNP Paribas (w tym były Fortis Bank, BGŻ, Dominet Bank),
 • Deutsche Bank (w tym były Nykredit Bank),
 • Getin Noble Bank (w tym były Metrobank),
 • ING Bank Śląski,
 • mBank (w tym były BRE Bank),
 • Bank Millennium,
 • Pekao (w tym były Bank BPH),
 • PKO BP (w tym była Nordea Bank),
 • Raiffeisen (w tym były Polbank EFG),
 • Santander BP (w tym były Kredyt Bank, BZ WBK),
 • Santander Consumer Bank (w tym były PTF Bank).

Dlaczego warto wybrać naszą kancelarię do sprawy frankowej

Przede wszystkim, w przeciwieństwie do wielu firm na rynku (często działających w formie spółek z o.o. czy akcyjnych), jesteśmy kancelarią adwokacką, tak więc prowadzeniem zleconych spraw zajmują się wykwalifikowani prawnicy – radcy prawni i adwokaci. W związku z powyższym, zlecone sprawy są prowadzone z najwyższą starannością oraz zgodnie z kodeksem etyki radców prawnych i adwokatów.

Koncentrujemy się tylko na sprawach frankowych oraz sporach z instytucjami finansowymi dlatego dobrze znamy przeciwnika a cały nasz czas, nasz zespół cały swój czas poświęca tylko na pracę nad tego typu sprawami.

Radca prawny i adwokat to zawody zaufania publicznego, tak więc powierzając nam sprawę masz pewność, że jest w dobrych rękach. Co więcej, każdy nasz radca prawny i adwokat posiada obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywanego zawodu. Dzięki temu, sprawy klientów zawszę są w Kancelarii bezpieczne, w przeciwieństwie do firm odszkodowawczych, które nie zawsze takie ubezpieczenie posiadają.

Pamiętaj, zanim zdecydujesz się powierzyć swoją sprawę do prowadzenia podmiotowi innemu niż kancelaria prawna, zastanów się, czy aby na pewno będzie to korzystne rozwiązanie. Firmy odszkodowawcze są z reguły nastawione bowiem tylko na szybki zysk, i często dążą do jak najszybszego zawarcia ugody, czasami także niekorzystnej dla ich klienta. Wynika to z faktu, iż w większości przypadków firmy te nie mogą reprezentować swoich klientów przed sądem powszechnym, w przeciwieństwie do profesjonalnych pełnomocników – radców prawnych i adwokatów.

Stawiamy na przejrzystość i jasność naszych usług, w przypadku zatem jakichkolwiek wątpliwości, bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.