Kancelaria Frankowicze – adwokat Paweł Borowski

Prowadzimy sprawy o odfrankowienie i unieważnienie umów kredytów frankowych na terenie całego kraju. Jesteśmy ściśle wyspecjalizowaną kancelarią dla frankowiczów

To był najlepszy rok odkąd Kancelaria zajmuje się kredytami frankowymi. Wyniki Kancelarii potwierdzają, że orzecznictwo ujednoliciło się w stronę posiadaczy umów frankowych. Wysoką liczbę korzystnych wyroków nie powstrzymała nawet saga związana z uchwałą Sądu Najwyższego, której termin podjęcia był kilkukrotnie odroczony i najprawdopodobniej jeszcze na nią długo poczekamy. 

W sprawach, w których uczestniczyli Klienci Kancelarii zapadło aż 143 korzystnych wyroków, co jest jednym z lepszych wyników na rynku. 

Najwięcej z nich zapadło w Warszawie oraz Katowicach. Warto dodać, że wiele wygranych zapadło również w Bielsku-Białej. W sentencji powyższych wyroków Sądy ustalały nieważność umów, nieważność wraz z roszczeniem o zapłatę, a także w nielicznych przypadkach samo roszczenie o zapłatę w związku z nieważnością umowy. Z kolei w jednym wyroku mieliśmy do czynienia z tzw. odfrankowieniem (SO Łódź pod przewodnictwem SSO Doroty Znyk). 

Rok 2021 był przełomowym pod względem prawomocnych wyroków. W całym roku takich wyroków uzyskaliśmy 13. Prawomocne wygrane zapadły w sprawach przeciwko takim bankom, jak PKO BP, Deutsche Bank, Santander Bank Polska (d. Kredyt Bank), Getin Noble Bank, Millennium oraz Raiffeisen Bank International AG (d. Polbank). Wszystkie prawomocne wygrane uzyskaliśmy w dobrym tempie a wygrana z BOŚ BANK jest obecnie prawdopodobnie REKORDOWO szybko uzyskanym prawomocnym wyrokiem. Sprawa przeszła przez 2 instancje w 8 MIESIĘCY!

Podsumowując, był to rok pełen sukcesów. Miejmy nadzieje, że 2022 r. również będzie obfitował w wygrane kredytobiorców. Z racji tego, że większość wyroków uzyskanych w poprzednim roku dotyczyło I instancji, w tym możemy spodziewać się jeszcze więcej prawomocnych wyroków. Na chwilę obecną wyznaczono już 18 terminów rozpraw apelacyjnych w najbliższych miesiącach w prowadzonych przez Kancelarię sprawach.

Poniżej znajduję się podział WYGRANYCH na poszczególne banki: 

Polbank – 17

Getin – 11

Kredyt Bank – 19

ING – 8 

GE Money Bank – 7 

Euro Bank – 1 

mBank – 30 

BGŻ – 4 

Deutsche – 4 

Nordea – 4 

Millennium – 21 

PKO BP – 14 

Metrobank – 1 

BOŚ – 2 

RAZEM: 143 KORZYSTNE WYROKI KANCELARII ADWOKACKIEJ PAWEŁ BOROWSKI uzyskane w 2021 r.