Kancelaria Frankowicze – adwokat Paweł Borowski

Wygraliśmy już z każdym bankiem w Polsce i uzyskaliśmy korzystny wyrok w sądach w każdym mieście w Polsce. Obecnie na naszym koncie mamy około 1500 korzystnych wyroków dla naszych Klientów w sporach z bankami. Jesteśmy pod tym względem liderem wśród kancelarii adwokackich w Polsce. 

To był najlepszy rok odkąd Kancelaria zajmuje się kredytami frankowymi. Wyniki Kancelarii potwierdzają, że orzecznictwo ujednoliciło się w stronę posiadaczy umów frankowych. Wysoką liczbę korzystnych wyroków nie powstrzymała nawet saga związana z uchwałą Sądu Najwyższego, której termin podjęcia był kilkukrotnie odroczony i najprawdopodobniej jeszcze na nią długo poczekamy. 

W sprawach, w których uczestniczyli Klienci Kancelarii zapadło aż 143 korzystnych wyroków, co jest jednym z lepszych wyników na rynku. 

Najwięcej z nich zapadło w Warszawie oraz Katowicach. Warto dodać, że wiele wygranych zapadło również w Bielsku-Białej. W sentencji powyższych wyroków Sądy ustalały nieważność umów, nieważność wraz z roszczeniem o zapłatę, a także w nielicznych przypadkach samo roszczenie o zapłatę w związku z nieważnością umowy. Z kolei w jednym wyroku mieliśmy do czynienia z tzw. odfrankowieniem (SO Łódź pod przewodnictwem SSO Doroty Znyk). 

Rok 2021 był przełomowym pod względem prawomocnych wyroków. W całym roku takich wyroków uzyskaliśmy 13. Prawomocne wygrane zapadły w sprawach przeciwko takim bankom, jak PKO BP, Deutsche Bank, Santander Bank Polska (d. Kredyt Bank), Getin Noble Bank, Millennium oraz Raiffeisen Bank International AG (d. Polbank). Wszystkie prawomocne wygrane uzyskaliśmy w dobrym tempie a wygrana z BOŚ BANK jest obecnie prawdopodobnie REKORDOWO szybko uzyskanym prawomocnym wyrokiem. Sprawa przeszła przez 2 instancje w 8 MIESIĘCY!

Podsumowując, był to rok pełen sukcesów. Miejmy nadzieje, że 2022 r. również będzie obfitował w wygrane kredytobiorców. Z racji tego, że większość wyroków uzyskanych w poprzednim roku dotyczyło I instancji, w tym możemy spodziewać się jeszcze więcej prawomocnych wyroków. Na chwilę obecną wyznaczono już 18 terminów rozpraw apelacyjnych w najbliższych miesiącach w prowadzonych przez Kancelarię sprawach.

Poniżej znajduję się podział WYGRANYCH na poszczególne banki: 

Polbank – 17

Getin – 11

Kredyt Bank – 19

ING – 8 

GE Money Bank – 7 

Euro Bank – 1 

mBank – 30 

BGŻ – 4 

Deutsche – 4 

Nordea – 4 

Millennium – 21 

PKO BP – 14 

Metrobank – 1 

BOŚ – 2 

RAZEM: 143 KORZYSTNE WYROKI KANCELARII ADWOKACKIEJ PAWEŁ BOROWSKI uzyskane w 2021 r.