Kancelaria Frankowicze – adwokat Paweł Borowski

Prowadzimy sprawy o unieważnienie umów kredytów frankowych na terenie całego kraju. Jesteśmy ściśle wyspecjalizowaną kancelarią dla frankowiczów. Wygraliśmy już ponad 900 spraw frankowych z bankami. 

SPRAWY FRANKOWE BIAŁYSTOK

Szukasz pomocy w sprawie kredytu we frankach? Świetnie trafiłeś, nasza Kancelaria ma ogromne doświadczenie w tym zakresie i od lat wspieramy Frankowiczów w walce o swoje prawa. Za nami ponad 350 wygranych spraw frankowych z bankami, a wiele z nich toczyło się w sądach w Białymstoku.

Zapoznaj się z naszą stroną internetową, na której umieszczamy informacje na temat wielu prawomocnych wyroków. To właśnie dzięki nam Klienci mieli unieważnione kredyty potwierdzone wyrokami sądów.

Znamy działanie banków, wielokrotnie mieliśmy do czynienia z nieuczciwymi umowami dotyczącymi kredytów we frankach, udało nam się pokonać na sali sądowej praktycznie każdy bank.

Nasz zespół składający się z radców prawnych i adwokatów, specjalizuje się ściśle w sprawach kredytów we frankach. Przez lata staliśmy się ekspertami w tej dziedzinie, ale nie osiadamy na laurach. Stale śledzimy związane ze sprawami frankowymi wszelkie zmiany w przepisach i trendach oraz analizujemy orzeczenia sądów.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam sprawnie przeprowadzać sprawy dotyczące unieważnień kredytów we frankach, a sądy w Białymstoku wielokrotnie orzekały na korzyść naszych Klientów i unieważniały ich umowy z bankami.

Na naszej stronie internetowej możesz zapoznać się z niektórymi z tych wyroków. Sprawdź sam, dlaczego warto wybrać właśnie naszą Kancelarię.

Nie ograniczamy się do działalności tylko w jednym mieście, pomagamy Frankowiczom w całej Polsce.

KANCELARIA DLA FRANKOWICZÓW W BIAŁYMSTOKU

Pomagamy mieszkańcom Białegostoku w unieważnianiu frankowych kredytów, ale działamy w całej Polsce i odnosimy sukcesy w każdym sądzie. Możemy Ci pomóc, nawet jeśli mieszkasz w innym mieście. Nie musisz właśnie tam pozywać swojego banku, skontaktuj się z nami i pozwól nam przeanalizować dokumenty. Zdecydujemy, w którym sądzie najkorzystniej będzie złożyć pozew.

Co można zyskać dzięki unieważnieniu kredytu we frankach

Ile możesz zyskać dzięki unieważnieniu umowy? Zobacz nasze dotyczące naszych wyroków na blogu dostępne tutaj. Jeśli chcesz widzieć co możesz zyskać – prześlij nam umowę kredytu z bankiem do bezpłatnej analizy

WYGRALIŚMY WIELE SPRAW W BIAŁYMSTOKU

kliknij aby przeczytać szczegółowe opisy jak doprowadziliśmy do zwycięstwa!

Pamiętaj, że nie jesteś sam, a Twoja umowa najprawdopodobniej nie jest wyjątkowa, widzieliśmy już setki podobnych. Nie ma dwóch identycznych spraw, ale nasz zespół ma ogromne doświadczenie, które stale się powiększa, dlatego najprawdopodobniej spotkaliśmy się już z podobnym przypadkiem i wywalczyliśmy unieważnienie umowy z bankiem. Kliknij, a zapoznasz się z przykładową sprawą i orzeczeniem sądu.

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.

Od czego powinieneś zacząć? Wyślij do naszej Kancelarii swoją umowę na kredyt we frankach, a my ją przeanalizujemy. Ta usługa jest niezobowiązująca i bezpłatna.

Zajrzyj na nasze profile na Twitterze oraz Facebooku – na bieżąco informujemy o kolejnych wygranych w sprawie unieważnienia kredytu frankowego w całej Polsce.

MODEL WSPÓŁPRACY

Bezpłatna analiza umowy

w

Ustalenie warunków współpracy

podpisanie umowy

Droga sądowa

Negocjacje i Reklamacje

Nie negocjujemy z bankami ani nie spłacamy reklamacji przez złożeniem pozwu. Z doświadczenia wiemy, że to nic nie daje i banki zawsze grają jedynie na czas. Jakiekolwiek rozmowy z bankiem „na poważnie” można prowadzić dopiero gdy bank wie, że został pozwany. To skuteczna taktyka – zobacz zatem przykłady opisane powyżej gdzie wskazujemy jak szybko wygrywamy z bankami.

Posiadasz kredyt we frankach? Dowiedz się, o co możesz walczyć.

Jeśli umowa wciąż trwa:

  • sprawa o unieważnienie umowy – umowa z bankiem będzie traktowana tak, jakby nigdy nie została zawarta. Kredytobiorca będzie zobowiązany do zwrócenia bankowi całej kwoty kredytu, a bank powinien oddać kredytobiorcy wszystkie środki wraz z odsetkami, które zostały wpłacone.
  • sprawa o odfrankowienie umowy – odzyskaj nadpłacone raty dzięki usunięciu z umowy klauzuli indeksacyjnej. Zmniejszy się saldo zadłużenia, które przestanie być zależne od kursu franka szwajcarskiego,

Jeśli umowa jest zakończona:

  • zwrot spłaconych rat – bank będzie zobowiązany oddać wszystko, co zostało wpłacone
  • zwrot dokonanych nadpłat – w przypadku odfrankowienia umowy

Dzięki ogromnemu doświadczeniu naszej Kancelarii, mamy na koncie wiele sukcesów w sprawach frankowych. Jesteśmy na bieżąco z wszelkimi zmianach w prawie bankowym oraz orzeczeniami sądów w podobnych sprawach. To bardzo ważne w przypadkach sporów z bankami, które często są bardzo trudne, wyczerpujące i wymagają długich przygotowań.

Skomplikowane umowy sprawiają, że nawet wieloletnie spłacanie kredytu we frankach nie chroni przed tym, że dług zamiast maleć – rośnie. Dlatego właśnie do tego typu spraw potrzebny jest doświadczony i specjalizujący się w tym zespół.

Potrafimy wczuć się w trudną sytuację Klienta i możesz być pewny, że zajmiemy się Twoją sprawą z należytą starannością, a nasze doświadczenie pozwoli przeprowadzić cały proces sprawnie i tak szybko, jak to możliwe.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Nie martw się, jeśli nie wiesz, jak zabrać się do walki z bankiem. Od tego właśnie jesteśmy. Skontaktuj się z nami, wyślij nam dokumenty do bezpłatnej analizy, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces. Dokładnie wyjaśnimy każdy etap postępowania i każdy niejasny zapis umowy z bankiem. Skorzystaj z naszych usług w Białymstoku, ale nie tylko, działamy w całej Polsce.

Skutecznie walczymy o:

  • unieważnienie zawartej umowy o kredyt we frankach szwajcarskich oraz zwrotu sumy wpłaconych rat razem z odsetkami i prowizją (ewentualnie ustalenia nieważności umowy). Umowa jest traktowana, jakby nigdy nie została zawarta.
  • odfrankowienie kredytu oraz zwrotu nadpłat spowodowanych rozliczaniem umowy przez bank z odniesieniem do franka szwajcarskiego. Po usunięciu klauzul niedozwolonych, umowa nadal pozostaje w mocy, jednak nie funkcjonuje w odniesieniu do CHF.
  • obronę praw kredytobiorców, którym została wypowiedziana umowa kredytu hipotecznego przez bank i od których dochodzi się zapłaty.

Możesz skorzystać z usług naszej Kancelarii bez wychodzenia z domu. Pracujemy zdalnie, dlatego zapraszamy do kontaktu już dziś. Osobiście będziesz musiał się zjawić dopiero na rozprawie sądowej.

FAQ

Dlaczego uważa się kredyty frankowe za niebezpieczne?

Głównym powodem jest to, że umowa z bankiem nie chroni kredytobiorcy przed wzrostem zadłużenia, w wyniku czego kredyt wzięty we frankach szwajcarskich bardzo często rośnie mimo tego, że konsument regularnie spłaca raty. Zadłużenie może rosnąć w nieskończoność, a ostatnia dekada to udowodniła. Dlatego też takie kredyty uznane są za nieuczciwe, a wręcz toksyczne.

Umowy z bankami nie zawierają żadnych limitów dotyczących odpowiedzialności kredytobiorców. To właśnie oni ponoszą konsekwencje za wzrost kursu franka szwajcarskiego i to oni muszą szukać sposobów na spłaty wciąż rosnących zobowiązań. Przez postanowienia banków kredytobiorcy są zmuszeni do rezygnację z życia prywatnego na rzecz zawodowego, żeby móc spłacać coraz większe raty kredytu.

Niemal w każdym przypadku, przez nieuczciwie skonstruowaną umowę dotyczącą kredytu w obcej walucie dochodzi do:

– zawyżenia salda kredytu, czyli zwiększenia długu

– zawyżenia podstawy, od której naliczane są odsetki, zatem następuje zwiększenie kwoty samych odsetek

– zawyżenie rat miesięcznych

Wielokrotnie sądy przyznawały nam rację, że umowy kredytów frankowych są niezgodne z prawem. Zapadła ogromna ilość niekorzystnych dla banków prawomocnych wyroków.

Podpisałem umowę na kredyt we frankach dobrowolnie, czy mimo to mogę pozwać bank?

Tak! To właśnie podpisana umowa jest podstawą do rozpoczęcia procesu sądowego. Bez podpisu przepisy chroniące konsumentów nie zaczęłyby działać, a sąd nie mógłby ocenić zawartych w umowie zapisów.

Kredytobiorcy podpisują umowy dobrowolnie, a czasami zmusza ich do tego sytuacja życiowa. Nie ma to większego znaczenia, przecież konsument chciał poprawić swój byt. Nie mógł on wiedzieć, że umowa po podpisaniu będzie działać inaczej, niż w momencie jej zawierania. Gdyby był tego świadomy, nie podpisałby niekorzystnej dla siebie umowy.

Mogę coś odzyskać, jeśli spłaciłem już kredyt?

Oczywiście, po prostu uwzględnimy tę informację w pozwie, który trafi do sądu. Niezależnie, czy kredyt jest w trakcie spłat, czy nie ma już żadnych zobowiązań, jest możliwość skierowania sprawy na drogę prawną. Nie trzeba się jedynie zastanawiać, czy nadal spłacać raty, czy może się wstrzymać na czas trwania procesu.

Skontaktuj się z naszą Kancelarią – wypełnij formularz na stronie lub zadzwoń.

Wynajmuję nieruchomość objętą kredytem hipotecznym, czy mogę pozwać w takim wypadku bank?

Wynajmowanie takiej nieruchomości nadal umożliwia pozwania banku, z którym została zawarta umowa na kredyt frankowy. Trzeba będzie jedynie przedstawić sądowi, jaki charakter ma ten wynajem oraz od kiedy trwa i na jak długi czas jest planowany.

Każdy przypadek jest inny i każda taka informacja wpływa na analizę całej sprawy, dlatego zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem.

Jakie dokumenty będą potrzebne przed pozwem?

Przede wszystkim skontaktuj się nami i wyślij swoją umowę z bankiem, a my dokonamy bezpłatnej analizy. Po wysłaniu sprawozdania z ofertą cenową, po akceptacji warunków podpisujemy umowę oraz niezbędne pełnomocnictwo procesowe. Wówczas prowadzący sprawę mecenas wyśle też listę dokumentów, które będą potrzebne do rozpoczęcia procesu. Z reguły są to:

umowa kredytowa wraz z aneksami i regulaminem

– potwierdzenia wpłat opłaty sądowej oraz skarbowej

zaświadczenia z banku odnośnie historii spłaty kredytu

Dlaczego tak ważne jest wybranie kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych?

O tym, że skupimy się właśnie na problemie kredytów branych we frankach szwajcarskich, zdecydowaliśmy wiele lat temu. To pozwoliło nam stać się ekspertami w tej dziedzinie oraz maksymalnie zwiększyć skuteczność. Wysoka jakość usług wpływa na zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa naszych Klientów.

Co nas wyróżnia na tle konkurencji?

– każdy w naszym zespole wie wszystko o problemach frankowiczów

– doświadczenie zdobyte podczas jednej sprawy pozytywnie wpływa na kolejne i pozwala stworzyć jeszcze lepsze linie obrony

– mecenasi są w całości oddani sprawom kredytów frankowych, nie rozpraszają ich sprawy z innych dziedzin

– zespół kancelarii regularnie spotyka się na zebraniach wymieniając się doświadczeniami i kolejnymi zdobytymi informacjami. Dzięki temu, że każdy jest maksymalnie zaangażowany właśnie w ten temat, możliwa jest bardziej wnikliwa analiza trendów i orzecznictwa, a to z kolei ułatwia tworzenie jeszcze skuteczniejszych strategii.

Niektóre nasze wygrane omawiamy na kanale Youtube